Skip to main content

Ona carbonell se zapsala do historie se svými 23 medailemi na mistrovství světa v plavání

Anonim

Ona Carbonell pokračuje v psaní své vlastní legendy v bazénu a její účast na mistrovství světa, které se dnes koná v Gwangju (Jižní Korea), ji jen zvětšuje. Plavkyně dosáhla letos 17. července po poledni své 23. medaile, stříbra v kategorii volného sóla uměleckého plavání (nebo synchronizovaného), což z ní dělá jedinou Španělku, která přidala tolik titulů na mistrovství světa plavání , před Gemmou Mengual, která odešla s 20 kovy na své konto.

Ve věku 29 let, jen něco málo přes měsíc (5. června), začala ona Carbonell psát historii na tomto mistrovství světa v Gwangju první choreografií bez hudby, která byla vidět v bazénu. Místo toho Španěl využil příležitosti a zacvičil si při hraní nezapomenutelného projevu Nelsona Mandely na Laureus Sport Awards 2000.

Ona Carbonell byla na několik hodin ženou s největším počtem medailí na plaveckých světových šampionátech v historii díky svému bronzu v nové kategorii Highlight, jenž ji v kovech překonali pouze Michael Phelps (33) a Ryan Lochte (27, ačkoli je v současné době pozastaveno pro doping).

O den později však bezchybný výkon Světlany Romashiny v kategorii volných sólových orchestrů s Bizetovou Carmen (prozatím) popadl Carbonell tu čest být ženou s největším počtem světových medailí v historii plavání : Ruska získala zlato a s ním i svou medaili číslo 24. Ve stejném testu dosáhla Ona Carbonell stříbra (a medaile číslo 23) s choreografií založenou na písni „Je to mužský svět ', kterou hrají James Brown a Luciano Pavarotti.

Celkově ve všech testech, kterých se zúčastnila, nashromáždila sedm mundiale, Španělka nashromáždila 92 medailí a získala své první zlato v roce 2008, pouhých 18 let, v týmové kategorii předolympijského Pekingu. Nevíme, zda bude tento světový pohár posledním, kterého se zúčastní, nebo zda ji uvidíme na Fukuoka 2021, je jasné, že Ona Carbonell se již zapsala do historie.